Biuro rachunkowe i Księgowość elektroniczna

Czy warto zdecydować się na współpracę z biurem rachunkowym?

Korzyści nawiązania współpracy z biurem rachunkowym znajdzie się dużo. Nawiązując współpracę z biurem rachunkowym nie tylko zdobywa się kontakt z wykształconym specjalistą, to również wysokiej klasy obsługę. Choć głównie biuro trudni się prowadzeniem ksiąg rachunkowych, trzeba dodać, że ma więcej zadań, jakich się podejmuje. Między innymi przeprowadza wyceny pasywów i aktywów, przygotowuje zestawienia obrotów i sald albo segreguje i kataloguje dokumentację firmy. Nawiązanie współpracy z biurem rachunkowym powoduje, że biuro zabiera część obowiązków przedsiębiorcy, umożliwiając koncentrację na samej działalności. Dzięki temu zdobywa się nadzór nad poprawnością rozliczeń i dokumentów z kontrahentami. Obok tego biuro rachunkowe wykonuje ewidencję wydarzeń gospodarczych, tworzy sprawozdania finansowe, a na dodatek składa deklaracje ZUS i podatkowe. Owocna współpraca nie jest jedynym powodem wskazującym na to, że warto zdecydować się na współpracę z biurem rachunkowym.

Biuro rachunkowe oferuje wiedzę, umiejętności i znajomość przepisów

Prawo podatkowe w Polsce często się aktualizuje, z tego powodu nie ma się co dziwić, że biura rachunkowe zapewniają bezustanną aktualizację swojej wiedzy. Uważna obserwacja i szybkie dopasowanie do wprowadzanych zmian, gwarantuje, że wszystkie rozliczenia i dokumenty będą posiadały właściwą strukturę, konieczne informacje i zachowają wymagany porządek. Na podstawie doświadczenia biuro rachunkowe wypracowało najbardziej wydajny sposób pracy. Pracownicy wiedzą, jak współdziałać z klientem, by odbierać dokumenty na czas i jak im pomagać w biznesie. Obok tego klienci biura rachunkowego przeważnie uzyskują dostęp do informacji, a także ciągłą pomoc w przyswojeniu zmiennych przepisów. Księgowa we wszystkich obszarach pracuje w interesie przedsiębiorcy, z tego względu z pewnością powiadamia o wprowadzonych obowiązkach oraz możliwościach, jakie usprawnią prowadzenie działalności.

Poprawność oraz łatwy dostęp do księgowych dokumentów

Wszystkie operacje finansowe działalności gospodarczej wykazywane są poprzez dowody księgowe. Na ich podstawie da się dokonać poprawnych rozliczeń, dlatego są istotnym elementem pracy . Wśród nich wyróżniamy takie dowody księgowe jak dowody zewnętrzne generowane przez lub dla kontrahentów, wewnętrzne obejmujące działania wewnątrz firmy (np. listy płac), dowody zbiorcze lub korygujące uzupełniające niepoprawne dokumenty. Biuro rachunkowe dba, by dokumenty trafiały w komplecie oraz miały właściwą strukturę oraz wszelkie niezbędne informacje. Najważniejsze, by klient wysyłał wszelkie dowody skrupulatnie, żeby księgowa mogła przeliczyć je we właściwym terminie.

Technika przekazywania dowodów do biura rachunkowego z reguły zależy od jego zasad. W niektórych niezbędne jest przesyłanie dokumentów księgowych w oryginale. Niekiedy wystarczy odpowiednio oznaczona kopia. Niekiedy dokumenty należy przynosić bezpośrednio do biura , w innych wystarcza przesłanie skanu. Co ważne każde biuro rachunkowe gwarantuje zabezpieczenie dokumentów przed zniszczeniem, niepowołanym rozpowszechnianiem czy nanoszeniem zmian. Klient ma stały dostęp do swoich dowodów księgowych, szczególnie jeżeli biuro rachunkowe używa najnowszych rozwiązań.

Księgowość online

Nowoczesne biura rachunkowe zwykle używają programów elektronicznej księgowości. Ich fundamentalną korzyścią jest elektroniczny dostęp do danych z każdego urządzenia. Nowoczesna księgowość online umożliwia dodawanie wszelkich dokumentów księgowych, jakich elektroniczne zapisy składowane są na w pełni zabezpieczonych serwerach. Obok tego te programy pomagają w tworzeniu zestawień i rozliczeń, a także wspomagają kontakt między biurem rachunkowym, a przedsiębiorca. Co więcej programy księgowości online są intuicyjne oraz proste w obsłudze. Osoby wdrażające z reguły oferują dodatkowe szkolenia, a nawet całkowite wsparcie i konsultacje techniczne. Takiego rodzaju programy są stale aktualizowane, by były zgodne z przepisami oraz gwarantowały całkowite bezpieczeństwo danych.

Wygodna współpraca z biurem rachunkowym

Dzięki nowoczesnym technologiom jak e-księgowość, a także możliwościom w kwestiach oddawania dokumentów, współpraca z biurem jest całkiem wygodna. Co więcej większość biur rachunkowych proponuje szeroką ofertę. Obok fundamentalnej obsługi księgowej w zakresie prowadzenia ksiąg rachunkowych lub rozliczania pracowników m.in. wspierają w zakładaniu działalności gospodarczej, przesyłają deklaracje skarbowe do urzędu, reprezentują przed ZUS czy np. oferują konsultacje telefoniczne. Istotnym elementem współpracy jest też to, że każde biuro rachunkowe musi wykupić ubezpieczenie OC. W przypadku błędów ze strony biura, konsekwencje finansowe zostaną opłacone z polisy biura rachunkowego, a sam klient nie poniesie dodatkowych kosztów. Tak samo cennym atutem jest też zaoszczędzenie czasu. Biuro rachunkowe gwarantuje wiedzę i pomoc, dlatego sam przedsiębiorca nie musi nadążać za nowościami w przepisach albo  uczyć się w tym zakresie. Współpraca zapewnia koncentrację na prowadzeniu działalności.

www.ksiegowosc-torun.com.pl