Naświetlanie lampą – najlepszy pomysł na wybielanie

W jaki sposób wybielać zęby, by zdobyć satysfakcjonujący efekt?

Wybielanie zębów, szczególnie profesjonalnymi technikami od dentysty jest uważane za najlepszy ze skutecznych działań estetycznych . Biorąc pod uwagę sposobu, da się bez trudu uzyskać biel zębów o kilka tonów. Zazwyczaj wybielanie zębów ma za zadanie usuwanie przebarwień, pojawiających ze względu na włączenie do posiłków np. kolorowej diety.

Pośród przyjmowanych przez pacjentów pokarmów i napojów jest wiele produktów, jakie wpływają na kolor zębów. Do przede wszystkim wyliczanych należą soki, kawa lub różne kolorowe owoce. Pacjentom zależy jednak by możliwe było zmniejszanie skutków pochłaniania barwiącego jedzenia, ponieważ białe zęby są kojarzą się ze zdrowiem i są wysoko estetyczne. Bywa jednak tak, że nawet leczone zęby mają żółty odcień. Rozwiązaniem tego problemu są zabiegi wybielania zębów. Oprócz codziennej pielęgnacji popularnymi pastami wybielającymi, pacjenci mogą podjąć profesjonalne zabiegi wybielania w klinice dentystycznej, np. naświetlania specjalistycznymi lampami.

Beyond – najlepsza lampa do wybielania zębów

Najbardziej efektywne profesjonalne przywracanie bieli zębów działa na zasadzie naświetlania ich zaprojektowanymi do tego specjalnymi lampami. Taka technika wybielania gwarantuje najlepsze efekty w krótkim czasie.

Wśród najbardziej znanych lamp jest lampa Beyond, czyli innowacyjna technologia, oferująca przyzwoite oraz trwałe skutki już po pojedynczym zabiegu wybielania. Oprócz tego ten sposób niszczy do 96% bakterii zbierających się w jamie ustnej oraz minimalizuje zapalne stany przyzębia, a do tego wspomaga hartowanie wypełnień i kompozytów dentystycznych. Ze względu na to wybielanie zębów, chociaż najbardziej pożądane, nie jest jedynym dodatnim skutkiem zabiegu.

Lampa Beyond jest innowacyjnym urządzeniem, obracającym się w zasięgu 360°, co sprawia, że może zostać dopasowywana do wielu pozycji pacjenta, co poprawia wygodę i dokładność pracy. Oprócz tego także intensywność naświetlania może zostać dobrana do wymagań pacjenta, w zgodzie z zaleceniami dentysty. Natężenie światła może mieć trzy warianty: intensywne, standardowe lub łagodne w zależności od tego, jak silne są przebarwienia.

Więcej metod wybielania

Większość ludzi marzy o cudownym oraz białym uzębieniu. Z tego względu wszędzie znane są różne metody wybielania, na jakie pacjenci mogą wypróbować. Jednym z najczęściej stosowanych są wszelkie wybielające pasty . Dość nieźle eliminują przebarwienia, rozjaśniają, czyszczą zęby i nie psują szkliwa. Równie powszechne są lakiery, paski oraz żele wybielające do samodzielnej aplikacji. Można je dostać np. w aptece, jednak zwykle jest to niezbyt dokładny sposób rozjaśniania zębów. Przede wszystkim w przestrzeniach między zębami.

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że dobrym sposobem na wybielenie zębów jest dokładne oczyszczenie ich klinice stomatologicznej np. zabiegiem scalingu. Usunięcie przebarwień oraz zdjęcie kamienia zapewnia wybielenie zębów. Innym sposobem dostępnym w gabinecie stomatologicznym są również wybielające nakładki. W odróżnieniu od tych dostępnych w aptece są na wymiar dostosowywane do pacjenta na bazie wycisku jego zębów. Pacjent samodzielnie aplikuje nakładki po wizycie u dentysty oraz nosi je według wytycznych dentysty.

Bezpieczeństwo wybielania zębów

Jak to robić, żeby wybielanie było efektywne oraz przede wszystkim bezpieczne? Podstawą bezpiecznego wybielania jest konsultacja z dentystą. Jak obecnie wiadomo wszelkie domowe metody, chociaż teoretycznie dają efekt, tak naprawdę niszczą szkliwo oraz często podrażniają dziąsła. Dentysta na podstawie swojej wiedzy oceni, która metoda spośród ogólnodostępnych na rynku, będzie najlepsza dla pacjenta. Ponadto oceni zdrowie zębów oraz stwierdzi, czy przed wybielaniem potrzebne będzie najpierw ich leczenie.

Niezależnie od sposoby wybielania , należy pamiętać o tym, by były one z zaufanych źródeł. Najbardziej znane żele czy nakładki wybielające lepiej nabyć w sprawdzonych punktach lub z rekomendacji dentysty. Niezwykłe promocje nie gwarantują bezpiecznego rezultatu wybielenia zębów. Z uwagi na to warto udać się na profesjonalne wybielanie w klinice dentystycznej. Dzięki temu mamy gwarancję, że dentysta używa certyfikowane wyroby, a dzięki swojego doświadczenia przeprowadza bezpieczny zabieg.

Kiedy pojawiają się skutki wybielania ?

Warto dodać, że wybielanie nie działa błyskawicznie. Np. wybielanie metodą nakładkową zajmuje kilka tygodni. Wybielanie lampą da szybki rezultat, jednak należy pamiętać o tym, że zęby na kilka dni mogą stać się nadwrażliwe. Zazwyczaj tuż po zabiegu wybielania należy również stosować białą dietę, żeby nie zniszczyć osiągniętego rezultatu. Jeśli będziemy słuchać zaleceń dentysty, efekt wybielania będzie trwały.

Kiedy wybielanie zębów może nie zadziałać?

W jakich przypadkach wybielanie nie przynosi efektu? Niwelowanie przebarwień powstałych na skutek diety pokazuje naturalny kolor zębów, które często nie są całkiem białe. Bywa tak, że naturalnie zęby są kremowe, lekko żółte, a nawet sine. Bywa też tak, że zęby zmieniają kolor np. w wyniku stosowanych leków albo w przypadku martwych zębów. Wtedy nie osiągniemy całkowitej bieli preparatami wybielającymi zęby z drogerii, ani profesjonalnym zabiegiem wybielania w klinice dentystycznej.

Jak sobie radzić, gdy zabieg wybielania zębów nie działa? W takim przypadku decydujemy się inne zabiegi estetyczne znane u dentysty. Dobrym rozwiązaniem będzie założenie licówek dentystycznych. Te estetyczne nakładki, jakie trwale aplikujemy na zęby, mają bardzo dużo zalet. Poza tym, że możemy dopasować ich kolor według preferencji pacjentów, przy użyciu licówek dentysta może dokonać również drobnej korekty kształtu zębów (na przykład eliminowanie diastemy). Z uwagi na to trzeba przed wybielaniem skontaktować się ze stomatologiem, by ocenił, która metoda będzie najlepsza.

Wybielanie zębów