Kubek termiczny najlepszy dla Ciebie

Termokubek idealny na każdą okazję

O termicznych kubkach myślimy zwykle w okresie zimowo-jesiennym, jeśli planujemy zabrać gorącą kawę albo herbatę do szkoły, do pracy, a także np. w podróż samochodem lub pociągiem. Zapominamy , że temiczne kubki nie tylko trzymają gorąco, ale także są doskonałe do noszenia chłodnego napoju gdy jest gorąco. Jaki kubek termiczny będzie dla Ciebie? Wszystko zależy od tego, czy potrzebujesz kubka do codziennego stosowania, czy bardziej głowisz się nad termosami turystycznymi. Doskonały kubek termiczny na długo utrzyma goraco herbaty oraz chłód napoju. Z tej przyczyny z termicznego kubka można korzystać w ciągu całego roku, zwłaszcza że jest on produktem bardzo wygodnym i szczelnym, dlatego znajdzie zastosowanie w różnych sytuacjach.

Na co patrzeć, wybierając kubek termiczny?

Jeżeli podejmujemy zakup termicznego kubka, warto najpierw ocenić parę istotnych szczegółów. Przede wszystkim bardzo ważny jest materiał jego wykonania. Od tego zależy jego przeznaczenie i możliwość utrzymania ciepła lub zimna. Następnym elementem jest pokrywka . Powinna być nie tylko szczelna, żeby zachować temperaturę wewnątrz na wymaganym poziomie, ale także gwarantować wygodny sposób picia. Trzeba także sprawdzić formę kubka i jego pojemność. Termiczne kubki o niewielkiej pojemności nie zachwycą na czasochłonnych podróżach, dlatego w tej kwestii najlepiej dostosować pojemność kubka do swoich potrzeb. Z kolei jego kształt ma również wartość pod względem użytkowym. Wolimy, by posiadał wygodny uchwyt i nie ślizgał się w ręce czy w rękawiczce. Dodatkowo musi być stabilny, a jeśli chcemy używać go w samochodzie, lepiej by wchodził w miejsce przeznaczonym na kubek termiczny.

Jaki kubek termiczny wybrać?

Kubek termiczny idealny do pracy lub do biura

Kubki termiczne często nabywamy z myślą o pracy. Patrząc na materiały, z jakich są wykonane, znaczna część z nich będzie dobry do pracy. Wybór kubka termicznego do pracy najlepiej jednak dopasować od specyfiki pracy. W biurze sprawdzą się niemal wszystkie kubki termiczne, które zapewniają dłuższy okres utrzymania ciepła lub zimna. Możemy zakupić malowniczy termiczny ceramiczny kubek, szklany lub wykonany z tritanu. Nie dość, że można je dostać w wielu wzorach i kolorach, to do tego są lekkie, wygodne i nie chłoną zapachów. Czasami do pracy decydujemy się na termiczne kubki plastikowe, chociaż one krócej trzymają ciepło i zimno. Charakter pracy ma znaczenie, ze względu na trwałość. Nie każdy termiczny kubek będzie odpowieni dla kierowcy czy dla pracownika budowy. Choćby z uwagi na to, że np. kubek termiczny szklany czy ceramiczny jest słabiej trwały na uszkodzenie.

Jaki kubek termiczny wybrać dla dziecka?

Kubek termiczny dla dziecka powinien być najlepiej wygodny, lekki, szczelny oraz bezpieczny. Z tego powodu z reguły wybieranymi termicznymi kubkami dla dzieci są plastikowe kubki. Są one całkiem tanie, posiadają sporo kolorów i wzorów, a do tego są wygodne. Łatwo wejdą do tornistra i są nietrudne w obsłudze. I chociaż mniej czasu zachowują ciepło lub zimno i stosunkowo nie są tak trwałe, wciąż są bezpieczne dla dziecka. Nawet przy zniszczeniu nie rozbiją się jak na przykład kubek termiczny szklany czy ceramiczny.

Kubek termiczny na spacer

Plastikowy kubek termiczny będzie odpowiedni także na spacer, gdy potrzebujemy wygodnego kubka, ale nie zależy nam na długotrwałym zachowaniu ciepła lub chłodu. Jeżeli jednak zachowanie temperatury jest konieczne, rozsądniej zdecydować się na kubek termiczny z tritanu. Są one lekkie w przenoszeniu, komfortowe, a do tego nie zawierają związków BPA i są odporne na drobnoustroje. Są nieco droższe i można je zarysować, ale sprawdzą się za sprawą swoich zalet.

Które termiczne kubki sprawdzą się podczas wycieczki?

Wybierając się na wycieczkę z reguły patrzymy, by kubek termiczny bardzo długo zatrzymywał temperaturę napoju wewnątrz. Ze względu na to najtrafniejszym kubkiem na wycieczkę uznawany jest stalowy kubek. Takie termiczne kubki najdłużej w porównaniu do pozostałych zachowują zimno lub ciepło, ze względu na to, że są świetnie izolowane, dzięki czemu zachowują temperaturę na wiele godzin. Co więcej mają trwałą budowę i są niemal obojętne na uszkodzenia. Wadą kubka stalowego termicznego jest zaledwie jego waga, ponieważ jest on masywniejszy niż pozostałe.

Kubek termiczny odpowiedni do samochodu

W pojeździe powinniśmy bardzo uważać, więc kubek termiczny najlepszy do samochodu jest głównie szczelny, wytrzymały i świetnie zachowuje temperaturę. Termiczne kubki szklane, porcelanowe albo plastikowe są za bardzo nieodporne na zniszczenia, by nadawały się do samochodu. Ze względu na to najlepszymi kubkami termicznymi do samochodu są te wykonane tritanu lub ze stali. Tego rodzaju kubki są wytrzymałe i świetnie zachowują zimno lub ciepło napoju.

Najlepszy kubek termiczny na prezent

Kupując prezenty z reguły myślimy nad dobrym wyglądem, więc w tym zakresie najlepiej sprawdzą się termiczne kubki szklane lub ceramiczne. Kubki szklane mają swój charakter, natomiast kubki ceramiczne dużą ilość ładnych kolorów i wzorów. Chociaż plastikowe kubki termiczne także charakteryzują się szerokim wyborem wzorów, nie polecamy ich na prezent.

kubek termiczny Stanley