Termokubek idealny dla każdego

Kubek termiczny idealny dla każdego

O kubkach termicznych rozmyślamy przede wszystkim w sezonie zimowo-jesiennym, gdy chcemy nosić gorącą herbatę lub kawę do szkoły, do pracy, a także np. na wycieczkę samochodem lub pociągiem. Nie pamiętamy jednak, że temiczne kubki nie tylko zachowują gorąco, ale też są doskonałe do zabierania ze sobą chłodnego picia gdy jest gorąco. Jaki kubek termiczny będzie idealny dla Ciebie? Wszystko zależy , czy szukasz kubka do codziennego stosowania, czy interesujesz się termosami turystycznymi. Najlepszy kubek termiczny na długo utrzyma goraco kawy czy herbaty i zimno picia. Z tej przyczyny z termicznego kubka można korzystać w ciągu roku, szczególnie że jest on produktem bardzo szczelnym oraz wygodnym, dlatego znajdzie zastosowanie w każdej sytuacji.

Na co zwrócić uwagę, kupując kubek termiczny?

Jeżeli chcemy dokonać zakup termicznego kubka, warto najpierw sprawdzić kilka istotnych szczegółów. W głównej mierze bardzo istotny jest materiał produkcji. Tak sprawdzimy jego przeznaczenie i poziom utrzymania ciepła lub zimna. Kolejnym składnikiem jest pokrywka termicznego kubka. Powinna być nie tylko szczelna, aby zatrzymać temperaturę w środku na porządanym stopniu, ale również gwarantować wygodny sposób picia. Należy także wybrać kształt termicznego kubka i jego objętość. Termiczne kubki o niewielkiej objętości nie będą dobre na wielogodzinnych podróżach, z tego powodu w tym apekcie najlepiej dobrać wielkość termicznego kubka do swoich potrzeb. Ponadto jego kształt ma także wartość pod względem użytkowym. Zależy nam przecież, by posiadał wygodny uchwyt i nie ślizgał się w dłoni lub w rękawiczce. Ponadto powinien być stabilny, a gdy chcemy używać go w aucie, lepiej by mieścił się w miejscu przeznaczonym na termiczny kubek.

Jaki termiczny kubek wybrać?

Termiczny kubek doskonały do biura, do pracy

Kubki termiczne zwykle nabywamy do pracy. Biorąc pod uwagę materiały, z których zostały wykonane, znaczna część z nich będzie dobry do pracy. Wybór kubka termicznego do pracy lepiej jednak uzależnić od charakteru pracy. W biurze sprawdzą się praktycznie wszystkie kubki, które zapewniają dłuższy czas utrzymania ciepła lub zimna. Możemy zakupić piękny termiczny ceramiczny kubek, szklany lub wykonany z tritanu. Nie dość, że są dostępne w różnych kolorach i wzorach, to do tego są lekkie, wygodne i nie zatrzymują zapachów. Niekiedy do pracy decydujemy się na kubki termiczne plastikowe, chociaż one krócej trzymają ciepło i zimno. Specyfika pracy ma znaczenie, ze względu na trwałość. Nie każdy termiczny kubek będzie najlepszy dla kierowcy lub dla budowlańca. Chociaż ze względu na, że np. termiczny kubek ceramiczny czy szklany jest mniej trwały na uszkodzenie.

Jaki kubek termiczny będzie najlepszy dla dziecka?

Termiczny kubek dla dziecka musi być głównie wygodny, lekki, bezpieczny i szczelny. Z tej przyczyny zazwyczaj kupowanymi termicznymi kubkami dla dzieci są plastikowe kubki. Są one całkiem tanie, posiadają dużo wzorów i kolorów, a do tego spełniają kryteria wygody. Bez oporu wejdą do plecaka i nie sprawią trudności w stosowaniu. I choć słabiej zatrzymują zimno lub ciepło i stosunkowo są mniej trwałe, nadal są bezpieczne dla dziecka. Nawet przy upuszczeniu nie rozpadną się tak jak np. termiczny kubek ceramiczny czy szklany.

Termiczny kubek odpowiedni na spacer

Plastikowy kubek termiczny sprawdzi się też na spacer, kiedy szukamy wygodnego termicznego kubka, ale nie myślimy o długim zachowaniu ciepła lub chłodu. Jeżeli jednak dłuższe utrzymanie ciepła lub zimna jest istotne, lepiej wybrać termiczny kubek z tritanu. Wykonane z tego kubki są łatwe w przenoszeniu, wygodne, a dodatkowo nie zawierają związków BPA i są odporne na drobnoustroje. Są droższe i można je zarysować, ale są dobre za sprawą swoich zalet.

Jakie kubki termiczne zda egzamin w trakcie wycieczki?

Wyjeżdżając na długą wycieczkę zazwyczaj chcemy, aby kubek termiczny przez wiele godzin zachowywał zimno lub ciepło picia w środku. Dlatego najtrafniejszym kubkiem na wycieczkę uznawany jest kubek stalowy. Takie kubki termiczne najlepiej w porównaniu do pozostałych zatrzymują zimno lub ciepło, ponieważ są wybitnie izolowane, dzięki czemu zachowują zimno lub ciepło przez wiele czasu. Co więcej mają solidną konstrukcję i są odporne na uszkodzenia. Minusem kubka stalowego jest jego masa, bo jest on masywniejszy od pozostałych.

Termiczny kubek pasujący do samochodu

W pojeździe musimy mocno uważać, ze wzlędu na to kubek termiczny pasujący do samochodu jest przede wszystkim wytrzymały, szczelny i dobrze trzyma zimno lub ciepło. Termiczne kubki szklane, porcelanowe albo plastikowe są zbyt podatne na uszkodzenia, aby nadawały się do samochodu. Dlatego najlepszymi kubkami termicznymi do auta są te wykonane ze stali lub z tritanu. Tego rodzaju kubki są trwałe i przez długi czas zatrzymują zimno lub ciepło napoju.

Który kubek termiczny na prezent

Wybierając prezenty zazwyczaj kierujemy się ładnym wyglądem, z uwagi na to w tym zakresie najlepiej nadadzą się kubki termiczne szklane lub ceramiczne. Kubki szklane posiadają swój charakter, z kolei kubki ceramiczne dużą ilość interesujących wzorów i kolorów. Chociaż plastikowe kubki także cechują się obszernym wyborem wzorów, nie zalecami ich na prezent.

kubki termiczne sklep