Lifting – jaka metoda jest najlepsza

Z czasem ilość elastyny i kolagenu w skórze zdecydowanie maleje, co sprawia, że staje się ona obwisła oraz powstają na niej zmarszczki. Ci, którzy pragną zatrzymać młodość na dłużej, mogą korzystać z zabiegów, które zapewnią jej elastyczność i jędrność. Jeśli jednak same działania przeciw starzeniu się są niezadowalające, współczesna medycyna estetyczna zapewnia liftingi, które przywracają napięcie skóry, poprawiają jej wygląd i kształt. Ponadto, nowe metody stają się co raz mniej inwazyjne i nie wymagają trudnych operacji, bo są przeprowadzane bez skalpela. Zwykle różnią się od siebie metodami, jednak są efektywnym sposobem na ukrycie oznak starzenia.

Lifting HIFU (ang. High Intensity Focused Ultrasound)

Zabiegi HIFU są jednymi z najnowocześniejszych i pionierskich metod liftingowych. Jego technika opiera się na sile ultradźwięków, jakie są emitowane przez specjalne urządzenie i wnikają w głąb skóry. Docierają zdecydowanie dalej od innych maszyn (np. laserowych), a tam wywołują ruch i tarcie komórek, które produkuje ciepło. To prowadzi do podskórnych mikrouszkodzeń, które stymulują regenerację organizmu. Wytwarzany w tym procesie kolagen korzystnie wpływa na wygląd i zdrowie skóry. Dzięki niemu odzyskuje ona elastyczność i jędrność, a zmarszczki zostają wygładzone. Ponadto technika HIFU może być też stosowana na różnych częściach ciała. Dzięki wieloletnim badaniom nad ultradźwiękami, taka technologia jest bezpieczna dla organizmu, jednak zabieg powinien być wykonywany w przez specjalistę, aby nie narażać się na niekorzystne działania.

Termolifting

Innym sposobem na aktywowanie wytwarzania kolagenu jest termolifting, jaki jest współcześnie oceniany jako jeden z najefektywniejszych liftingów. Zabieg bazuje na pracy fal radiowych, które podobnie do ultradźwięków przenikają w głąb skóry i tam stymulują włókna kolagenu. Poprzez energię termiczną rozszerzają się i obkurczają, co mobilizuje ich pracę. Termolifting poprawia napięcie skóry oraz wysmukla owal twarzy, zmniejsza zmarszczki całej twarzy – także okolic oczu, a jędrność i gęstość skóry podnosi się już po pierwszym zabiegu. Takie działanie przeciwdziała starzeniu się oraz jest świetną metodą usuwania blizn, cellulitu oraz rozstępów. Zabieg nie ma szkodliwego wpływu na nerwy ani na naczynia krwionośne oraz jest całkowicie nieinwazyjny i bezbolesny.

Wolumetria twarzy

Pod terminem wolumetrii skrywa się zabieg polegający na wstrzykiwaniu kwasu hialuronowego lub innych substancji nazywanych stymulatorami kolagenu (np. kwas polimlekowy), które są jak wypełniacz, w wyniku czego unoszą wiotką skórę oraz kształtują owal twarzy. Niekiedy możliwe jest też użycie własnego tłuszczu pacjenta. Dobrane dawki powodują, że końcowy rezultat jest naturalny oraz nie widać oznak jakiejkolwiek ingerencji medycyny estetycznej. Preparat wpuszcza się w tkankę podskórną lub pod mięśnie, a potem rozprowadza delikatnym masażem, co przynosi zamierzone oraz trwałe efekty. Przyjmuje się, że działanie wolumetrii utrzymuje się 18 miesięcy. Co ciekawe może też zastępować skomplikowane operacje plastyczne, dlatego że za pomocą wypełnienia można powiększyć usta albo poprawić kontur twarzy czy kształt nosa.

Nici liftingujące

Nieco bardziej inwazyjną metoda liftingującą jest wszczepianie pod skórę specjalistycznych nici liftingujących. Ich rolą jest podniesienie skóry, która z wiekiem staje się co raz bardziej wiotka. Przeważnie dotyczy to miejsc jak na przykład: policzki, czoło, żuchwa, a także w pobliżu szyi lub dekoltu. Niestety skóra z większych części ciała może być za ciężka, żeby utrzymać ją za pomocą nici. Istotne jest też to, że nici liftingujące przypominają nici używane w trakcie operacji i z upływem kilku miesięcy kompletnie rozpuszczają się . Przygotowuje się je z kilku materiałów takich jak: kwas mlekowy albo glikolowy czy polikaprolakton i zazwyczaj są długie na około 6 – 10cm. Zabieg polega na wszyciu nici pod skórę za pomocą specjalnych igieł, a za sprawa znieczulenia miejscowego nie boli. Zwykle taki zabieg daje efekty na okres 2 lat.

Lifting laserowy

Parę lat temu lifting laserowy był względnie inwazyjnym zabiegiem odmładzającym ze względu na to, że pacjenci wymagali kilku dniowej rekonwalescencji po zabiegu. Współcześnie technika laserowa jest bezustannie dopracowywana, staje się bardziej precyzyjna oraz zdecydowanie słabiej ingeruje w tkanki. Tak jak pozostałe metody, laser ma na celu podwyższenie wytwarzania kolagenu, z tego powodu jego promień wywołuje wiele mikrouszkodzeń komórek, które pobudzają organizm do autoregeneracji. Lifting laserowy efektywnie odmładza, poprawiając owal twarzy. Korzystnie oddziałuje też na wygląd skóry, dlatego że dzięki niemu można zlikwidować blizny, przebarwienia, a także zamknąć rozszerzone pory.

Lifting operacyjny

Lifting operacyjny to najwcześniejszy sposób na ukrycie skutków starzenia. Niestety także wyjątkowo inwazyjny. Jest to zabieg chirurgiczny, który ma na celu przywrócenie napięcia zwiotczałej i obwisłej skóry. Trudniący się tym chirurg medycyny estetycznej wykonuje precyzyjne cięcia w okolicach skroni, linii włosów oraz uszu, a następnie ręcznie modeluje, układając ją i naciągając, aby osiągnąć przewidywany efekt. Ten lifting może być częściowy lub całościowy, w zależności , jak wielką powierzchnię twarzy lub szyi ma naprawić. Operację przeprowadza się pod narkozą. Wymaga ona długiego okresu wypoczynku. Zwykle opuchlizna znika w ciągu tygodnia, a na końcowe efekty należy czekać mniej więcej pół roku. Z czasem blizny powinny stać się niewidzialne, a rezultat trwały.

https://www.beautymedica.pl/zabiegi/pro-age-hifu-3d/