Sprzątanie biur i zakładów pracy

Zadbane biuro lub innego typu zakład pracy to element, na który klienci zwracają uwagę, podejmując współpracę z firmą. Chcąc robić pozytywne wrażenie na osobach, które przekroczą próg budynku, najlepiej zatroszczyć się o porządek. Dla dużej powierzchni pojedyncza osoba sprzątająca na etacie może sobie nie poradzić, z tej przyczyny wiele przedsiębiorstw decyduje się na wynajęcie profesjonalnej firmy sprzątającej. Przeważnie zaangażowanie specjalistów w zakresie sprzątania, jest nie tylko wygodne, ale także oszczędne. Dlatego też nic zaskakującego, że firmy sprzątające okazują się co raz bardziej popularne. Często zdarza się, że z takich usług korzystają również osoby prywatne, wynajmujące do sprzątania swoich mieszkań i domów.

Oferty firm sprzątających

Oferta firm sprzątających zawiera sporo czynności porządkowych. Podejmując się nawiązania współdziałania z firmą sprzątającą, warto jasno wskazać w umowie, jakie czynności są potrzebne, a także w jakich dniach i godzinach powinny być wykonywane. W wielu przypadkach firmy sprzątające działają już po godzinach pracy innych pracowników, a czasami sprzątają praktycznie cały czas – np. w handlowych galeriach. Warto także ustalić częstość sprzątania. W niewielkim biurze wystarczy porządkować 1 lub 2 razy na tydzień, z kolei w miejscach, gdzie przeważnie pojawia się wielu klientów, lepiej sprzątać codziennie.

Obok częstotliwości sprzątania, powinno się skupić się na samych usługach. Podstawowe oferty firm sprzątających zawierają generalnie odkurzanie, czyszczenie mebli i zamiatanie, mycie podłóg czy wynoszenie śmieci. W usługach znajdzie się także czyszczenie przestrzeni kuchennych (w tym np. obsługa zmywarki), łazienek czy klatek schodowych. Wiele firm sprzątających zapewnia też pranie wykładzin lub mebli tapicerowanych. Oferowane są również okresowe usługi, np. mycie witryn sklepowych, okien, a nawet samych elewacji. Dodatkowo w czasie jesienno-zimowym można otrzymać usługę zbierania liści czy odśnieżania terenów zewnętrznych, a latem i wiosną pielęgnację zieleni.  Wybór usług uzależniony jest od wymagań danej firmy, jej rozmiaru i otaczającego ją terenu.

Jak znaleźć najlepszą firmę sprzątającą?

Znalezienie najlepszej firmy sprzątającej powinno się rozpocząć od rozeznania na temat proponowanych usług, aby zdobyć pewność, że będzie odpowiadała naszym potrzebom. Obok tego warto zobaczyć oceny i umówić się na wstępne spotkanie. Kontakt pozwoli na ocenę, czy warto zaufać danej firmy sprzątającej. Wiele z nich nastawionych jest na zawieranie umów usługowych, zapisujących uzgodnienia między stronami. Do firm , jakie przekonują do współdziałania na bazie ustnego porozumienia oraz tych, o jakich trudno znaleźć szczegółowych informacji, trzeba podchodzić z ostrożnością. Porządna firma sprzątająca posiada profesjonalnych pracowników, którzy mają stały dostęp do możliwości rozwoju i podnoszenia kwalifikacji.

Istotną kwestią jest także sposób pracy. Personel powinien być zarządzany tak, aby wykonanie usług zachodziło szybko i na czas. Trzeba zwrócić uwagę też na utrzymanie grafika pracowników oraz na zapisy list kontrolnych, potwierdzających czas wykonywanych usług. Aby znaleźć najlepszą firmę sprzątającą, warto też jakimi posługuje się środkami czyszczącymi oraz urządzeniami używanymi do sprzątania. Jeżeli klient nie będzie osobiście udostępniał potrzebny sprzęt i środki myjące, lepiej sprawdzić, jakich preparatów używa dana firma sprzątająca . Zdarza się, że firmy zachęcają do korzystania z ich usług, gwarantując wykorzystanie wysokiej klasy preparatów sprzątających, jakich nie da się dostać w zwyczajnym sklepie lub galerii.

Czy warto korzystać z usług firmy sprzątającej?

Korzystanie z usług firmy sprzątającej może być korzystne z 2 podstawowych powodów. Po pierwsze to rozwiązanie okazuje się zazwyczaj tańsze, w porównaniu do zatrudnienia osób sprzątających na umowę. Oprócz tego, w sytuacji, jeśli nie mamy osoby odpowiedzialnej za sprzątanie, angażując fachową firmę, zabieramy taki obowiązek z pozostałych pracowników, co oznacza, że mogą skoncentrować się przede wszystkim na przydzielonych im zadaniach, jakie generują prawdziwe zyski. Ponadto profesjonalne firmy sprzątają o wiele lepiej i staranniej, a przy tym w pełni dyskretnie, kiedy dobierzemy czas czyszczenia, aby nie zakłócał pracy innych. W ten sposób przestrzeń miejsca pracy jest zawsze reprezentatywna, czysta i nie zniechęca klientów. Ponadto firma sprzątająca zwykle dba o potrzeby miejsca pracy. Jeśli kończą się ważne produkty codziennego użytku (np. ręczniki papierowe), zwykle taka informacja jest przekazywana do właściwych osób, aby nie doszło do sytuacji, gdzie mogłoby czegoś zabraknąć. Schludne miejsce pracy wpływa także na samopoczucie pracowników oraz na ich efektywność. Korzystanie z usług profesjonalnej firmy sprzątającej to także komfort i oszczędność czasu, jakiego nie trzeba skupiać na porządki, dzięki czemu łatwiej skoncentrować się na prowadzeniu firmy.

www.sprzatanie-torun.com.pl