Odchudzanie oraz ujędrnianie skóry w jednym zabiegu – Endermologia LPG

Endermologia LPG to innowacyjny zabieg, mający na celu ukształtowanie sylwetki, przez walkę z niepotrzebną tkanką tłuszczową, cellulitem czy rozstępami. Ten nowy patent to odmiana mechanicznego masażu, wykonywanego przy zastosowaniu specjalnej głowicy, który daje klientkom wspaniały komfort i relaks. Takie leczenie jest zupełnie bezinwazyjne i pomaga w wygładzeniu skóry już po kilku zabiegach. Zostało stworzone dla kobiet i dla mężczyzn, marzących o pięknej sylwetce bez wyczerpujących ćwiczeń i ścisłej diety. Endermologię można stosować na całym ciele lub punktowo na przykład na brzuchu, udach, pośladkach czy twarzy.

Na czym polega Endermologia LPG?

Endermologia LPG wykonywana jest przez odpowiednio przeszkolonego lekarza lub kosmetologa. Pierwszy zabieg poprzedza konsultacja, w ciągu której specjalista odbywa z pacjentem niedługi wywiad, dzięki któremu oceni ogólny stan zdrowia, styl życia oraz wniknie w problem i związane z nim oczekiwania.

Przeznaczona do zabiegu maszyna, jest zaopatrzona w głowicę z opatentowanymi rolkami. Cykl masażu działa na zasadzie zasysania i ugniatania skóry w kilku kierunkach o regulowanej sile, który wzmaga proces uwolnienia tłuszczu (lipozy), pobudza krążenie krwi oraz przemianę materii, a także wspomaga usuwanie z organizmu toksyn i produkcję elastyny, kolagenu i kwasu hialuronowego.

Na czas zabiegu pacjent wkłada specjalny kostium jednoczęściowy, który dba o komfort i zapobiega szczypaniu skóry czy zaciąganiu włosków, a do tego ułatwia rolkom poślizg. Właściwie wyregulowana i dopasowana do pacjenta intensywność masażu sprawia, że do zabiegu nie potrzeba znieczulenia, jest zupełnie bezbolesny, a jego działanie wpływa na dobre samopoczucie. Zazwyczaj zabieg trwa 30 – 45 minut, a dla uzyskania optymalnych efektów zalecane jest zastosowanie serii 10 – 20 zabiegów, wykonywanych nie częściej niż od 2 do 3 razy w tygodniu.

Co się dzieje po zabiegu?

Endermologia LPG przynosi wiele korzystnych efektów. Już po 3 wizytach u specjalisty, są one zauważalne: usunięty nadmiar tkanki tłuszczowej wyraźnie wpływa na zmniejszenie obwodów konkretnych partii ciała, a tym samym na wygląd sylwetki, która pięknie się wyszczupla i modeluje. Co więcej cellulit zostaje zredukowany, a rozstępy, blizny i zmarszczki są znacznie mniej zauważalne i mocno wygładzone. Endermologia LPG posiada też doskonały wpływ na skórę. Ujędrnia i rozświetla ją, co sprawia, że skóra staje się mniej wiotka, a zregenerowana i odmłodzona. Dodatkowymi efektami zabiegu są poprawa krążenia limfy i krwi, zmniejszone obrzęki oraz generalne rozluźnienie mięśni. https://www.beautymedica.pl/zabiegi/endermologia-lpg/

Jak dbać o siebie po zabiegach?

Po zabiegu endermologii LPG mogą pokazać się małe siniaki, a na 3 – 4 dni skóra może być punktowo nadwrażliwa na dotyk, dlatego szczególnie ważne jest zachowanie odpowiedniej pielęgnacji. Jest to takie istotne ze względu na to, że poprawna dbałość o stan zdrowia i samopoczucie pomoże w zatrzymaniu skutków endermologii na dłużej.

Trzeba w głownej mierze pić dużo, najlepiej 2 – 2,5 litra, niegazowanej wody, która ułatwia usuwanie toksyn i tkanki tłuszczowej z organizmu. Równie kluczowe jest przestrzeganie zdrowej diety. Przede wszystkim dobre będzie pożywienie z małą zawartością tłuszczów, sodu, soli oraz niskim indeksem glikemicznym.

Zatrzymaniu długotrwałych efektów endermologii pomaga także regularna fizyczna aktywność. Trzeba jednak uważać, żeby nie przemęczać ciała i uprawiać lżejszą formę gimnastyki, która pomoże w zachowaniu zdrowia i sprawności, a także przysłuży się do dalszego spalania tłuszczu.

Trzeba także zadbać o właściwe nawilżenie ciała, zwłaszcza w miejscach, w których były obecne blizny, rozstępy albo cellulit. W tym celu warto stosować kremy lub emulsje ujędrniające. Zawarte w nich składniki pomnożą działanie i zwiększą zadowolenie z zabiegu.

Zalecane jest, by po zakończeniu serii zabiegów, na jednej nie poprzestawać. Zastosowanie zabiegów przedłużających efekty raz na miesiąc lub dwa, przeciwdziała ponownemu zaleganiu tłuszczu w tkankach.

Przeciwwskazania wykonywania endermologii LPG

Mimo wszelkich zalet endermologii LPG oraz działania, które jest zupełnie nieinwazyjne i bezpieczne istnieje wiele przeciwwskazań, do wykonania tego zabiegu. Większość z nich jest związana bezpośrednio z kondycją organizmu i ze stanem zdrowia pacjenta. Do najważniejszych należą w głównej mierze najcięższe choroby, czyli na przykład aktywne nowotwory albo choroby krwi (wraz z przyjmowaniem leków np. przeciwzakrzepowych) i układu krążeniowego, jak zapalenie żył i żylaki.

Wykluczenie stanową także uszkodzenia i choroby skóry (na przykład bielactwo), przepuklina oraz infekcje. Poddawanie się zabiegowi nie jest też zalecane kobietom karmiącym piersią oraz kobietom w ciąży. Najszybciej, endermologię LPG można przeprowadzić 5 miesięcy po naturalnym porodzie dziecka oraz 7 miesięcy po cesarskim cięciu.

Dla osób, które mają założone implanty lub kolczyki nie ma zakazów do wykonania zabiegu, jednak należy pominąć te części ciała w ciągu endermologii LPG. Nie należy też poddawać zabiegowi takich sfer, gdzie występują pieprzyki, tłuszczaki, nowe blizny lub w stanie zapalnym. Takie miejsca również trzeba ominąć.