Przegląd technik depilacji laserowej

Współcześnie gładkie ciało bez niepożądanego owłosienia jest celem, który pragnie spełnić wiele osób. Z tego względu, dostępne są różne metody eliminowania włosów. Najważniejszymi cechami, którymi powinna odznaczać się depilacja porządnej jakości są trwałość, aby włosy nie pojawiały się ponownie za szybko i skuteczność, aby metoda usuwała całość, zamiast niewielkiej części owłosienia. Najnowocześniejszym oraz obecnie najbardziej efektywnym rozwiązaniem jest depilacja laserowa, która daje długotrwałe rezultaty. Wszystko to dzięki wciąż udoskonalanym technologiom oraz urządzeniom, które korzystają z najnowszych technik.

Depilacja laserowa jest przede wszystkim zalecana w przypadku osób, które mają skłonności do wrastania włosków (te ciężko usuwa się innymi metodami) oraz pojawiania się częstych stanów zapalnych i krostek. Depilację laserową zazwyczaj trzeba powtarzać, jednak pełna seria zabiegów pozwoli usunąć włosy nawet na parę lat.

RODZAJE DEPILACJI LASEROWEJ

Usuwanie zbędnego owłosienia jest dostępne dzięki kilku techniki. Zadaniem ich wszystkich jest zapewnienie długiego efektu wygładzonej skóry. Od innych sposobów pozbywania się owłosienia, depilację metodami laserowymi odznacza to, że eliminują nie tylko samą strukturę włosa w jego ponad skórnej części, ale także pozbywa się cebulki, co uniemożliwia ponowne odrastanie włosa.

Tradycyjna depilacja laserowa

Najbardziej powszechna metoda polega na niszczeniu struktury włosa przy użyciu energii cieplnej, która bierze się z lasera. Światło emitowane przez laser trafia do mieszka włosowego, gdzie jest absorbowane przez znajdującą się w środku melaninę. To sprawia, że struktura włosa zostaje zniszczona, co skutkuje jego usunięciem. Depilację tą metodą trzeba ponawiać, dlatego że laser napromieniowuje wyłącznie te włosy, które aktualnie są w fazie wzrostu. Trzeba więc zaczekać aż włosy, które znajdowały się w fazie uśpienia będą w fazie wzrostu. Zabiegi można wykonywać najszybciej w odstępie kilku tygodni, w niektórych przypadkach kilku miesięcy – w zależności od depilowanego obszaru skóry.

Uzyskanie trwałych efektów wymaga wykonania od 3 do 6 zabiegów, jednak rezultat jest wart kilku wizyt w gabinecie kosmetologicznym, bo utrzymuje się zwykle przez parę lat. Oznacza to absolutną trwałość i skuteczność zabiegu. Możliwe są też zabiegi utrwalające, które wykonuje się raz w roku. Co więcej ta metoda daje komfort i poczucie pewności, a także uwalnia od konieczności ciągłego (nawet codziennego) pozbywania się włosków np. w porównaniu do maszynki do golenia. Niestety może się nie sprawdzić w przypadku jasnych lub siwych włosów.

Elektroliza

Elektrolizę przeprowadza się za pomocą specjalnego urządzenia, które przy użyciu cienkiej igły przesyła niskie natężenie prądu stałego oraz tym samym niszczy mieszek włosa. Igła musi zostać wbita w każdą cebulkę włosa, dlatego że ta technika usuwa włosy oddzielnie. Przeciętnie włos jest niszczony przez 30 sekund. Z tego względu elektroliza jest długotrwałym procesem. Zwykle zależy to od obszaru oraz ilości włosków, które mają zostać poddane zabiegowi. Ten sposób depilacji może wywoływać drobne uszkodzenia skóry, które powinny zniknąć w ciągu kilku dni.

Elektroliza jest oceniana jako jedna z najtrwalszych metod depilacji i najbardziej skutecznych pośród innych metod. Dzięki niej, za niewielkim poświęceniem, można usunąć niepotrzebne owłosienie z pach, twarzy i innych części ciała. Tak jak w przypadku najpopularniejszej depilacji laserowej, często zabieg elektrolizy należy powtórzyć w gabinecie kosmetycznym, ze względu na różne tempo wzrastania włosów. Co więcej metoda dobrze działa na ciemnych i na jasnych włosach, dlatego że zabieg nie jest zależny od stężenia melaniny w strukturze włosa, a przynosi zadowalające rezultaty.

Termoliza

Termoliza jest bardzo podobna do elektrolizy, jeśli chodzi o sposób działania, ale różni się pod paroma względami. Przede wszystkim urządzenie, przy użyciu którego termoliza jest przeprowadzana przesyła zmienny prąd o niskim natężeniu, a o wysokiej częstotliwości. To daje efekt termo – koagulacyjny, jaki niszczy strukturę włosa do samej cebulki. Co więcej igła pozostaje w mieszku włosowym na mniej więcej 1-2 sekundy, dzięki czemu znacznie skraca się czas zabiegu. To oznacza, że termoliza zdecydowanie bardziej pasuje do eliminowania włosów z większych obszarów (na przykład z nóg) w w zestawieniu z elektrolizą.

Ta technika depilacji także może pozostawić po sobie nieznaczne uszkodzenia skóry – strupy lub zaczerwienienia, które powinny ustąpić w ciągu kilku dni od zabiegu. Termoliza niszczy ciemne i jasne owłosienie, a jej skuteczność jest zbliżona do elektrolizy. Po wykonaniu kilku zabiegów, które usuną wszystkie włosy, zniszczone cebulki włosów zapobiegają ponownemu wzrostowi włosa, co oznacza, że ta technika jest bardzo trwała.

Blend

Blend ma w sobie cechy elektrolizy i termolizy, dlatego że wykorzystuje zarówno słabe natężenie prądu stałego i połączenie zmiennego prądu i wysokiej częstotliwości. To daje tej technice przewagę nad pozostałymi i dzięki temu jest najskuteczniejszą metodą depilacji. W ten sposób zniszczone cebulki włosów, nie regenerują się, co oznacza, że włosy nie wyrastają ponownie. Blend jest zabiegiem długotrwałym, dlatego wykorzystuje się go w obrębie mniejszych powierzchni ciała i tak jak pozostałe zabiegi należy go ponowić, dlatego że włosy da się usunąć tylko w fazie wzrostu.

www.depilacja-torun.pl