Salon medycyny estetycznej – zabiegi oczyszczające

Obecnie każdy nowoczesny salon kosmetyczny oferuje całą paletę interesujących zabiegów, jakie nie tylko pielęgnują skórę, ale też modelują sylwetkę, usuwają tłuszcz, cellulit, nadmierne owłosienie i rozpowszechniają medycynę anti-aging. Wszystko to jest możliwe dzięki postępowi technologii, które przynoszą co raz to ulepszone i efektywniejsze rozwiązania przeciwko starzeniu się, problemom skóry czy nadwadze. Co więcej, nowoczesne technologie powodują, że zabiegi są co raz mniej inwazyjne, co sprawia, że nie obciążają już zdrowia pacjentów, a przynoszą niesamowite rezultaty. Wiele salonów kosmetycznych cieszy się świetnymi opiniami na temat dostarczanych usług, płynącymi z zabiegów wysokiej klasy.

ZABIEGI OFEROWANE PRZEZ NOWOCZESNY GABINET KOSMETYCZNY

Nowoczesne zabiegi oczyszczające

Wśród nowoczesnych zabiegów musiały powstać takie rozwiązania, które mają za zadanie oczyszczenie i odświeżenie skóry. Zadbana skóra jest znacznie bardziej podatna na działanie innych kosmetycznych zabiegów, a przy tym jest znacznie bardziej estetyczna i promienna. Likwidowanie niedoskonałości, zaskórników, martwego naskórka i łoju korzystnie oddziałuje na jej wygląd i zdrowie. Zwykle stosowane w tym celu w salonach kosmetycznych działania, mają za cel otwarcie porów i usunięcie z nich nieczystości. Najprostsza metoda polega na pracy kosmetyczki, która manualnie wyciąga nieczystości z uprzednio otwartych porów poprzez nacisk na skórę. Możliwe jest też oczyszczanie chemiczne, jakie zastosowuje kwasy w odpowiednich stężeniach. Inne metody z reguły wymagają pracy specjalistycznych urządzeń. Dla przykładu urządzenie do zabiegu mikrodermabrazji zeskrobuje warstwy martwego naskórka i wciąga je do wnętrza. Jedną z najnowocześniejszych metod w dziale kosmetologii jest peeling kawitacyjny, który wykorzystuje energię ultradźwięków.

Nowoczesne zabiegi regenerujące

Najpopularniejszym zabiegiem głęboko naprawczym jest mezoterapia igłowa. To dzięki niej zapewniane są skórze wartości odżywcze i regenerujące, które pobudzają organizm do uaktywniania procesów odnowy oraz do produkcji elastyny i kolagenu. Mezoterapia polega na wstrzykiwaniu specjalnych koktajli z aminokwasów, kwasu hialuronowego, wyciągów z roślin i witamin, które mają szczególny, dodatni wpływ na stan skóry. Tego typu zabiegi nadają skórze jędrność i elastyczność oraz zwalniają proces starzenia.

W tym zakresie można wykorzystać też materiał nazywany osoczem bogatopłytkowym. Pobiera się ono z krwi pacjenta i ma nieporównywalny wpływ na samodzielną regenerację skóry. Komórki macierzyste ulepszają wygląd skóry, jej gęstość i elastyczność, a także eliminują zmarszczki. Dzięki tej metodzie odnawiane są zniszczone komórki, zwiększa się produkcja kolagenu, a także rozrost naczyń krwionośnych.

Nowoczesne zabiegi modelujące sylwetkę

Zabiegi modelowania sylwetki szczególnie interesują tych, którzy chcą pozbyć się nadmiernego tłuszczu, zwłaszcza z obszarów, które są odporne na ćwiczenia i wymagające diety. Współczesna technologia pomogła stworzyć metody, które sprawiają, że komórki tłuszczowe zostają podzielone, zmieniają stan na płynny, dzięki czemu o wiele prościej jest je odessać lub przenieść do wątroby, skąd zazwyczaj wydalane są za pomocą zwykłego funkcjonowania przemiany materii. Tego typu zabiegi zwykle mają też inne pozytywne efekty, np.: pobudzają do produkcji kolagenu lub ułatwiają usuwanie toksyn. Najczęściej w taki sposób można też pożegnać cellulit, zmniejszyć zmarszczki, blizny oraz rozstępy.

Istnieje wiele nowoczesnych sposobów modelowania sylwetki i wspierających odchudzanie. Zalicza się do nich np. endermologia, która za pomocą specjalnie stworzonych rolek masuje ciało i rozbija komórki tłuszczu. Inna metoda, czyli kriolipoliza opiera się na mrożeniu oraz niszczeniu tkanki tłuszczowej w temperaturze nie przekraczającej -10°C. Natomiast kawitacja ultradźwiękowa działa dzięki mocy ultradźwięków. Istnieją też metody wykorzystujące iniekcję lub laser. Z reguły te zabiegi nie są inwazyjne i przynoszą zauważalne efekty: możliwe jest zlikwidowanie do 45% tkanki tłuszczowej, jednak nie powinny one zastępować aktywności fizycznej i właściwej diety, a jedynie wspomagać.

Nowoczesne zabiegi laserowe

Choć lasery są w kosmetologii używane od dawna, wciąż odnajdują nowocześniejsze i efektywniejsze funkcje, dzięki postępowi i co raz bezpieczniejszej pracy. Salony kosmetyczne udostępniają nowatorskie zabiegi laserowe, które działają na różne części ciała i tak samo różne problemy. Najpowszechniejsza jest depilacja laserowa, która eliminuje niechciane owłosienie z każdej części ciała na długi czas. Zabiegi laserowe zwalczają też problemy skórne: na przykład usuwają zmiany trądzikowe, niszcząc bakterie odpowiedzialne za stany zapalne lub usuwają przebarwienia, wynikające ze względu na skupiska melaniny (barwnika) w jednym miejscu. Inne zabiegi laserowe pozwalają na zamykanie rozszerzonych naczynek krwionośnych lub są świetnym sposobem odmładzania.

Nowoczesne zabiegi odmładzające

Stymulacja kolagenu i elastyny bezpośrednio oddziałuje na kondycję skóry i tym samym ją odmładza. W wyniku tego część zabiegów dodatkowo oddziałuje na zwalnianie procesów starzenia. Istnieją też zabiegi, które pierwszorzędnie odmładzają skórę, sa to np. zabiegi z osoczem bogatopłytkowym, mezoterapia lub liftingi. Współczesne metody liftingujące, stosują nowatorskie technologie i sposoby, dzięki którym nie są one inwazyjnymi zabiegami chirurgicznymi. Na przykład liftingi HIFU – działające dzięki ultradźwiękom lub za pomocą nici liftingujących – wstawianych w warstwy skóry, by unosiły i utrzymywały konkretne partie skóry.

https://www.beautymedica.pl/cennik/